Friday, October 23, 2020
Home > Kuriozitete > Harroni kremrat, ky produkt shtëpiak shëron thembrat e çara

Harroni kremrat, ky produkt shtëpiak shëron thembrat e çara

Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra.

Soda e bukës është një produkt i zakonshëm që të gjithë e kanë në kuzhinë e tyre, prandaj mos hezitoni ta përdorni, pasi soda e bukës ka veti antiseptike që reagojnë kundër infeksioneve në thembrat tuaja.

Përbërësit:

Tri lugë gjelle sodë buke

Katër deri pesë litra ujë

Përgatitja:

Filloni duke e përzier sodën e bukës me ujë të vakët dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.

Kur këmbët të jenë zbutur mirë, pastroni ato me ujë, leni të thahen dhe lyeni me një krem për këmbët.

%d bloggers like this: