Wednesday, October 21, 2020
Home > Shëndetësi > Kjo recetë shëron dhimbjet e gjunjëve, rigjeneron kockat dhe nyjet

Kjo recetë shëron dhimbjet e gjunjëve, rigjeneron kockat dhe nyjet

Njerëzit të cilët kanë dhimbje në eshtra dhe nyje e dinë mirë se si ajo dhimbje nuk mund të durohet. Nuk është zgjidhje të pimë vetëm ilaçe kundër dhimbjeve, sepse jo çdo herë ato kanë efekte afatgjatë.

Shumë njerëz e rekomandojnë këtë zgjidhje dhe nuk shkakton efekte të dëmshme.

Ju duhet:

– 40 gram fara kungulli

– 200 gram mjaltë

– 3 lugë rrush të thatë

– 8 lugë farë liri të grirë

Vetëm përzieni të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe konsumoni një lugë gjelle dy herë në ditë. Ju do të vini re përmirësimin menjëherë pas disa ditëve.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

%d bloggers like this: