Friday, October 23, 2020
Home > Shëndetësi > Piperi i kuq shëron këto sëmundje

Piperi i kuq shëron këto sëmundje

Piperi i kuq është i pasur me plot vitamina të ndryshme dhe minerale të tilla si, vitamina C,B6,mangan,dhe flavoide.Piperi i kuq është jashtëzakonisht i dobishëm për gjakderdhjen e hundëve ose lëndimeve të tjera,transmeton parrotlla.net.

Vendosni piper të kuq në vendin e gjakosur dhe parandaloni gjakderdhjen menjëherë.Nëse shqetësoheni se do të keni djegie të forta, të jeni i sigurtë se nuk do të ndieni aspak dhimbje por do të ju shërojë sigurtë ,transmeton parrotlla.

Nëse në një gotë ujë vendosni pak piper të kuq,rezultate do të jenë mahnitëse.Përveç ndalimit të gjakderdhjes,piperi redukton ndjeshëm rrezikun e sulmit në zemër dhe parandalon shumë sëmundje tjera.Zvogëlon rrezikun e zhvillimit të arteriosklerozës.Përveç kësaj,piperi i kuq lufton sëmundjet e zorrëve duke stimuluar zorrët dhe largon toksinat nga trupi.

© zëri.info

%d bloggers like this: